Sarıgerme Transfer

Sarıgerme Hakkında

Dalaman Havaalanı’na yakınlığı ve modern konaklama tesislerinin hizmete girmesiyle bir anda popülerleşen bir turizm merkezi oldu Sarıgerme.

Sırtını çamlara dayamış Sarıgerme sahilinde ince kumsalla çamların amansız mücadelesi sürmüş yüzyıllar boyu. Yılın dokuz ayı güneşli günlerin yaşandığı Sarıgerme’de yılda dört mahsul alınıyor.

Sıcaklık yaz kış 7 derecenin altına düşmediği gibi, şubat ve martta açan portakal çiçekleri çevreye adeta parfüm saçıyor.

Sarıgerme’nin solunda ve sağında iki koy var ki, anlatılabilecek gibi değil.

Sarsıla Koyu ve Aşı Koyu… Mısır Valisi Abbas Paşa’nın av köşkü olarak yapmak için niyetlendiği “İstasyon binası” ise, günümüzde devlet üretme çiftliği olarak kullanılırken, komik öyküsü ve doğal ortamı ile gezenlere keyif veriyor.

Dalaman Çayı

Dalaman Çayı’nın üzerinde taşınan tomruklar denize kaçmasın diye çayın deniz bağlantısı kapatılırmış. Bu işleme “Germe” deniyor.

Dalaman Çayı’nın kollarından “Sarısu”da bölgenin deresi. İşte “Sarı” ile “Germe” birleşerek 4 yılda gelişip güzelleşen altın kumlu Sarıgerme ismini oluşturmuş. 

Esas yerleşim Sarıgerme Köyü, sahilden 450 metre içerde kurulu.

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme’yi cümlelerle çizmeye sahilden başlarsak; 7 km. uzunluğunda sığ mı sığ, geniş mi geniş bir kumsalı denizde de devam ediyor.

Karşıdaki “Baba adası” uzak değil. Zirvesine çıkıp Sarıgerme sahiline koşan dalgaları seyredip, yere yakın dallarından dam oluşan ağaçların altına oturup da, denizden gelen süzülmüş rüzgârı dinlemek ve koklamak insana müthiş bir keyif veriyor.

Baba adası, sahili dalgakıran gibi korurken, etrafında su sirkülâsyonu oluşuyor. Baba adası’nın Sarıgerme yüzü aynı zamanda yatların korunağı ve Marmaris Göcek arasında dolaşan teknelerin ve yatların uğrak yerlerinden biri.

Sahili ve Doğası

Arkası ise, muhteşem kayaların yer aldığı bir balıkadam cenneti. Sarıgerme kumsalının bir iki karış derinlikteki suyunda kilometrelerce yürüyebilirsiniz.

Bilek ve dizinizi geçmeyen su tabanındaki kumlar, ayaklarınıza doğal masaj yaparken bacak kaslarınızı kuvvetlendirip vücuttaki tüm elektrik ve stresi alıp götürüyor.

Ayağınızı bastığınız yerde ne bir çakıl taşı, ne de bir yosun parçası var. Böyle temiz ve sadece katıksız kumdan oluşan bir sahil şeridinin Türkiye’de inanın bir eşi benzeri yok. 1995 yılında Sarıgerme’deki siyasi partilerin ilçe teşkilatlarına mensup, farklı görüşteki kişileri, tek bir amaçla odaklanıp “SARÇED” (Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği) kurmuşlar.

Turizm Bakanlığı’nın pilot proje gösterdiği dernek çalışması sonucunda, sahil düzenlemesi yapılmış ve kumsala büfe, duş, wc, şezlong, şemsiye ve kabinler yapılmış.

1.5 YTL. Giriş ücreti alınan kumsala, Sarıgerme Köyü’nün içinden kalkan “çekçek” sayesinde kısa ama çok keyifli bir yolculuk sonunda ulaşabiliyorsunuz.

Bu sayede lüks otellerin turistlere verdiği hizmetlerin aynısını burada da bulabiliyorsunuz.  Nereleri Görülür, Neler Yapılır? Ortaca’dan 19 km. mesafede Sarıgerme sahili ve Sarıgerme köyü yer alıyor.

Kilometrelerce uzanan kumsalı ile Sarıgerme’de sığ denizin erken ısınan suyu üst tabakaları sahile vuran dalgacıklarla taşınması sonucunda, hiç üşümeden deniz sezonunu her yerden önce açabiliyorsunuz.

Sahilin karşısında bölgeye hava koridoru ve su sirkülâsyonu sağlayan Baba adası zirvesine çıkıp, insan su sesi kadar etkileyici özelliğe sahip rüzgâr sesiyle Sarıgerme sahilini ve mavi yolculuğa çıkmış teknelerini seyrederek dinlenebilirsiniz.

Ayrıca deniz üzerinde filtre edilmiş iyot kokulu temiz hava insana zindelik kazandırıyor. Etrafınızı saran çam ormanlarını size çok farklı bir mekânda olduğunuzu hissettiriyor. Baba adası kıyıları sualtı dalışları, sörf, yelken, parasailing, banana, kano yapmanıza da olanak tanıyor.

Tarihçesi

Antik Şehir Pisilis İberotel Sarıgerme Park’taki anıtlar büyük ihtimalle antik şehir Pisilis harabeleridir.

Coğrafyacı Strabon (M.Ö. y.y.) sonlarında Karya sahillerindeki küçük yerleşim merkezine değinmişler.

O zamanlar Indos adı ile anılan (günümüzde Dalaman Çayı) nehrin ağzına yakın olan ve rüzgârdan korunan bu koy güvenli bir liman oluşturmaktaydı.

Roma Kralı Julian zamanında (M.S. 361-363) günümüze Pisilis hakkında sadece bir yazı ulaştırılmıştır.

Halen görülebilen haberler, duvarlarla çevrili şehir merkezi (M.S. 4.ve 6. yüzyıl ) bunun dışında kalan birkaç büyük yapı (M.S. 1. ve 3. yüzyıla ait anıt mezarlar) ve mezarlık kısmına (M.S. 1.ve 3. yüzyıl) ayrılmaktadır.

Çarşısı ve yerleşim yerleri

Kayalıklı bir tepe üstünde bulunan şehir merkezinde dar caddeler ve sokaklar, birbirine yakın, dar ve genellikle iki katlı evler görülmektedir.

Zemin katlarında ahırlar, üst katlarda oturma odaları bulunmaktadır. Bir kısmının dışarıdan merdivenleri bulunmaktaydı.

50-70 cm. kalınlığındaki dış duvarlar taş, tuğla kırıkları ve horasanlar (Roma betonu = Opus Caementitium), damlar tahta kalaslardan. (kalaslar hala sıkça görülebilmekte) ve kerestelerden inşa edilmiştir.

İçme suyu dağlardan bir su kemeri ile getirilmekte veya yağmur suları yeraltı sarnıçlarda birikmekteydi.

Şehir duvarlarının yüksekliği yaklaşık 10 m., kalınlığı ise 3 m. kadardı ve bunlar da Roma betonundan inşa edilmişti (2 dış kabuk taştan ve duvarın içi gibi Horasan’dan).

Şehrin yaklaşık dörtte biri güneydoğudan gelen göçmen kumullarla örtülmüştür.

Şehir duvarlarının dışında, otel bungalovlarının olduğu bölümde bir anıt mezarın heybetli taş kütle-temeli. (Mezar tapınağı, belki zengin bir Romalının aile mezarı, büyük ihtimalle krallık zamanından kalma ve restoranın doğusunda bir duvar kalıntısı tahminen yeni Romalılardan) bulunmaktadır.

Üçlü bazilikanın kalıntıları batı duvarının batısında ve “Büyük Nischen-Bazilika” kalıntıları kuzey duvarının kuzeyinde bulunmaktadır.

Mezarlığın kalıntıları (tahminen krallık zamanının nekropolü) otel bungalovlarının güneydoğusundaki tepede görülmekte, kayalık arazide beşik tonozlu evler ve büyük bir hol dikkat çekmektedir.

Sahilin önünde bulunan Babaadası’nda da bir Roma mezarlığının kalıntıları bulunmaktadır (zengin bir tüccarın aile mezarlığı!). Kare şeklindeki mozole içinde, bir hücre ve piramit şeklinde bir kiremit çatı yer alır.

Sarıgerme Transfer

 • Dalaman Havaalaanı Sarıgerme ekonomik Transferlerinizde herhangi bir ön ödeme yapmadan Dalaman Havaalanı Transfer web sitemizden rezervasyon formunu doldurarak veya operasyonumuzu arayarak online Sarıgerme Transfer rezervasyonu yaptırabilirsiniz.
 • Sarıgerme Taksi Transfer Hizmetlerimi firmamızın ulaştırma bakanlığından almış olduğu A1,D2 VE TÜRSAB belgeli özel vip araçlarımızla Dalaman Havalimanı Transfer Hizmetleri sunmaktayız.
 • Dalaman Sarıgerme Transfer veya Sarıgerme Dalaman Transferlerinizde herhangi bir saat sınırlaması olmaksızın 7/24 web sitemizden veya arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 • Dalaman Havalimanında Sarıgerme Transfer kaliteli transfer hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız Hemen web sitemizi ziyaret ederek rezervasyon yaptırınız Sarıgerme Ulaşımınızı gerçekleştirelim.
 • Martı Transfer farkıyla Hayıtbükü özel vip transferlerinizde Dalaman Havalimanı çıkış kapısında isminiz ve soy isminiz yazılı Martı Transfer tabelasıyla uzman ekibimiz sizleri karşılıyor.Profesyonel bir Sarıgerme Dalaman Transfer Hizmetleri için doğru adrestesiniz.
 • Dalaman Havalimanından Sarıgerme‘ne gidebilmek için Dalaman Havaalanı Taksi firmalarını kullanmanız gerekiyor.Dalaman Sarıgerme Arası Ulaşımınız için uygun bütçeli transfer hizmeti almak istiyorsanız Web sitemizi ziyaret ediniz.
 • Dalaman havalimanında sizleri karşılayıp yenilenen araç filomuz ve kaliteli servisimizle Sarıgerme ye en güvenilir şekilde transferinizi sağlıyoruz.
 • Kaliteli ve uygun fiyatlarımızla sizlerin Sarıgerme transferinizi sağlıyoruz.
 • Dalaman Havalimanında martı transfer tabelası ile  sizleri karşılayıp uygun fiyatlarla Sarıgerme transferinizi  sağlamaktayız.
 • Ekonomik fiyatlarla siz değerli misafirlerimizin Sarıgerme transferlerini sağlıyoruz.
 • Sizleri dalaman havalimanında terminal çıkış kapısında isminizin yazılı olduğu board la karşılayıp Sarıgerme ye konforlu bir şekilde transferinizi sağlıyoruz.
 • Sarıgerme  transferinizi en uygun fiyata ve yenilenen araçlarımızla sağlıyoruz.
 • Sarıgerme transferinizi güvenilir ve kaliteli bir şekilde en uygun fiyatlarla sağlıyoruz..
 • Dalaman Havalimanından  Sarıgerme’ ye  hiçbir bekleme  yapmadan hızlı bir şekilde direk gidecek olduğunuz konuma ulaşım sağlayabilmek için  Havaalanı özel transfer hizmetlerini kullanmanız gerekmektedir.
 • Dalaman Havaalanı Sarıgerme arası  en kolay ulaşım hizmetleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz
 • Sarıgerme ulaşım hizmetleri için  web sitemizi ziyaret ederek ister online rezervasyon yapabilir isterseniz  05312380300 nolu  operasyon numaramızı arayarak hızlı rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Sarıgerme Dalaman havalimanı transferi hakkında aklınıza takılan sorularınız için 7/24 ulaşabileceğiz operasyon numaralarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Dalaman Havalimanı  Sarıgerme  arası transferlerinizde bebekleriniz için mutlaka firmamızdan rezervasyon işlemi sırasında ücretsiz olarak bebek koltuğu veya buster not aldırarak güvenli bir şekilde ulaşım işlemenizi gerçekleştirmiş olursunuz.
 • Deneyimli Profesyonel ekibimiz sayesinde istediğiniz noktaya en rahat ve konforlu ulaşım dışında hem güvenli hem de ekonomik fiyatlarla Dalaman Havalimanı Sarıgerme transfer hizmetlerimizi deneyebilirsiniz.
 • Dalaman Havalimanı Sarıgerme ulaşımınız için web sayfamızı ziyaret  ederek güncel fiyatlarımıza  bakabilirsiniz. www.dalamanhavalimanıtransfer.com
 • Dalaman Havalimanı Sarıgerme  arası transferlerinizi ekonomik,konforlu ve güvenilir bir şekilde saglıyoruz.
 • Dalaman Havalimanı   Sarıgerme   ulaşımlarınız bizim için önemlidir uçuş geçikmeli halinde bile  kaptanlarımız  sizin isminizin yazılı olduğu tabelayla karşılıyacaktır çünkü biz Martı transfer ekibi olarak vermiş olduğunuz bilgileri anlık olarak takip etmekteyiz.
 • Dalaman Havalimanı  Sarıgerme   ulaşımlarınız  ekonomik hizmet için MARTI TRANSFER hizmeti almak  istiyoranız şirktimiz sizlere bütün imkanları sunmaktadır tatilinize keyifli  başlamak için bizi tercih edebilirsiniz.
 • Sarıgerme  Dalaman Havaalanı  arası yapacağınız yolculuk için rahat bir hizmet sunmak isteriz .Tabikide bebekli   aileride unutmadık ,Üçretsiz  BEBEK KOLTUĞU , YÜKSELTİCİ  gibi  rahat ve sorunsuz bir yolculuk geçirmenizi isteriz
 • Dalaman Havalimanı  Sarıgerme  ulaşım için  aklınaza takılan sorularnız var ise operasyonumuzu arayak bilgi alabiliriniz
 • Sarıgerme  Dalaman havaalanı ulaşımlarında siz değerli misafirlerimizi otelinizden veya villanızdan kaptanlarımız  her hangi bir olumsuzluğa karşı rezervasyon  saatin’den yarım saat önce beklemektedir.
 • Dalaman havalinanı Sarıgerme ulaşımlarında siz değerli misafirlerimiz Martı travel ailesi olarak bizim için önemlisiniz araçlarız temiz, ve  bakımlı , klimalı, koltuk sigortası taşımacılık belgelerine sahiptir.
 • Sarıgerme  Dalaman Havaalanı arası ulaşımlarınız da  hizmet kalitesi  en üst seviyede tutmak  birinci önceliğimiz Martı transfer rezervasyonlarınızı sitemiz üzerinden  online gerçekleştirebilir  araçta nakit ödeme yapalirsiniz.
 • Sarıgerme  Dalaman havalimanı ulaşımınızda   siz misafirlerimizle  bir aile olma mutluluğu içerisindeyiz havalimanına  gitmeden önce şirketimiz bünyesinde  çay , kahve    ikramı  sunmak isteriz .
 • Dalaman Havaalanı Sarıgerme  ulaşımlarınızı  çok rahat bir şekilde geçirmek istermisiniz ?  bunun için  biz sizleri düşünerek araçları  hızlı kullanmayan direksiyon hakimiyeti iyi  kaliteli kaptanlarla yolculuk  yapmanızı isteriz.
 •  Dalaman Havalimanı Sarıgerme  arası ulaşımda Martı transfer olarak (vip, lüxs, ekonomik araç seçenekleriyle  , iş yerinize, evinize, yada kalacağınız otele  kadar en kaliteli ulaşım hizmeti  ile ulaşımlarınızı gerçekleştirmekteyiz.
 •  Dalaman’dan Sarıgerme gitmek istediğiniz zaman     en güvenilir en ekonomik transfer hizmetine Martı transferi kullanarak sahip olursunuz.
 •  Dalaman Havalimanı  Selimiye  ulaşım  bazı durumlarda havalimanına oldukça geç saatlerde gelmeniz mümkün  olabilir her  saatte 7/24 hizmet veren doğru firmanın   sizin için hem planlaması  hemde sonuçları çok uygun bir durumu ortaya koymaktadır ve böylelikle daha  az zamanda  güvenli yolculuk için aldığınız kararın ne kadar isabetli  olduğunu görebilirsiniz.
 • Tatile çıkan ya da iş için Dalaman’a gelen yolcular, konaklayacakları yere rahat ve konforlu şekilde ulaşmak ister. Taksi ya da Havaş hizmetini kullanmak istemeyen birçok kişi Dalaman havalimanı Sarıgerme özel vip  transfer hizmetinden yararlanarak güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti almaktadır.
 • Dalaman Havalimanı Sarıgerme   ulaşımlarında  sizlerin rahat bir yolculuk geçirmeniz için  bakımlı ve  tertemiz  araçlarımızla güzel ve konforlu bir şekilde   sağlamaktayız
 • Sarıgerme  tatil planlaması yaptığınızda Dalaman Havalimanı indiğimizde gidecek oldumuz bölgeye nasıl gideriz die soru işareti olmasın aklınızda  sizlere bir telefon kadar yakınız aramanız yeterli olacaktır .
 • Dalaman Havaalanı  Sarıgerme   arası ulaşımlarınızda  bizler sizlere en güzel hizmetleri sunmaya devam ediyoruz  Yenilenen araçlarımızla daha konforlu hizmet siz değerli misafirlerimizi  bekliyor.Sarıgerme  Dalaman Havalimanı arası ulaşımlarınızı   daha ekonomik hale getirmek istermisiniz  ?  yapmanız gereken tek şey online  rezervasyon  yaparak  yada GSM numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Dalaman Havalimanı Sarıgerme   arası ulaşımlarınızda  Martı transfer ‘ in sizlere daha iyi hizmet  verebilmek için  sağlamış olduğu  hizmetler arasında  yenilenen yeni araç filosu  ile daha ekonomik    konforlu  ve keyifli  bir yolculuk  için buradayız
 • Sarıgerme  tatili için tercih ettiğiniz güzel bir bölge  Sarıgerme ‘a nasıl ulaşım sağlayabiliriz diye  soru işareti olmasın aklınızda   bizler sizler için hazırız  Sarıgerme  Dalaman Havalimanı yada  Dalaman Havalimanı Sarıgerme  ulaşımlarınızı 7/24 sağlamaktayız.
 • Sarıgerme  transferlerinizi gönül rahatlığıyla  VİP,  VİTO  , size özel TAKSİ  hizmetlerimizle  ailenizle  güvenli bir şekilde  Martı Transfer eğitim almış kaptanlarıyla  size hizmet vermeye hazır.
 • Dalaman Havalimanı  Sarıgerme  arası ulaşımlarınızda  sıkça  sorulan sorular arasında nasıl  ulaşım sağlayabilirim  bizler sizleri düşünerek   daha uygun  bütçeli transfer hizmetleri  sunuyoruz siz misafirlerimiz’in  tatilinizin tadını çıkarmak  kalıyor.
 • Dalaman havaalanı Sarıgerme transferlerimiz sorunsuz bir şekilde    doğru araçlarla  konfor veya güven gibi  benzersiz ortak noktalara varmak bizim için siz değerli misafirlerimizin  memnuniyeti önceliğimiz
 • Dalaman Sarıgerme Transfer hizmeti alırken konforlu ve güvenli bir seyehat geçirmeniz için araçlarımız 7/24 araç takip sisteminden takip edilerek hız kontrolleri sağlanmaktadır.
 • Firmamızın sağlamış olduğu Dalaman Havalimanı Sarıgerme ulaşım hizmetleri gidecek olduğunuz konuma herhangi bir bekleme yapmadan güvenli ve hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Sarıgerme Ulaşım ücretlerini web sitemiz üzerinde inceleyerek herhangi bir ön ödeme yapmadan web sitemiz üzerinden veya 7/24 ulaşabileceğiniz operasyonumuzu arayarak hızlı rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Dalaman taksi transferiniz Hem kalite hem ekonomik olmalı, hizmet veren ekip konusunda uzman ve deneyimli kişilerden oluşmalıdır.Sarıgerme taksi Transfer hizmetiyle alabilirsiniz.
 • Sarıgerme ekonomik transfer hizmetlerimizi yeni model özel vıp araçlarımızla gerçekleştiriyoruz.
 • Hem ekonomik fiyatlarla Sarıgerme Dalaman Havalimanı transfer hizmetlerinden yararlanmış olursunuz hem de rahat ve konforlu şekilde istediğiniz noktaya ulaşırsınız.
 • Dalaman havalimanı Sarıgerme transfer hizmeti alırken transfer hizmeti alacağınız firmanın tüm yetki belgelerine sahip olması gerekmektedir.
 • Otelden havaalanına ve aynı şekilde havaalanından otele ya da konaklama yapacağınız yere gitmek için Dalaman havalimanı Sarıgerme Ulaşım hizmetini kullanabilirsiniz.
 • Ülkemizin en gözde turizm beldelerinden biri olan ve birçok yerli yabancı turist akınına uğrayan Dalaman’da havalimanı transferlerinden Dalaman havaalanı Sarıgerme taksi transfer hizmetlerini kullanarak yararlanabilirsiniz.
 • Dalaman Havalimanı Sarıgerme özel Ulaşım hizmetinden yararlanarak hem bütçenize uygun fiyatlarla transfer hizmetinden yararlanır hem de alacağınız vip hizmet sayesinde en rahat ve konforlu transfer hizmetini yaşamış olursunuz.
 • İsterseniz Lux binek araçlarımız isterseniz Ultra minibüs ya da Ultra vip vito araçları ile Dalaman havalimanı Sarıgerme Luxury Transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz.
 • Kalitemizi ve profesyonelliğimizi gösterdiğimiz Dalaman havalimanı Sarıgerme Vip transfer hizmetlerinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey web sitemizden 7/24 online rezervasyon hizmeti alarak yararlanabilirsiniz.
 • Dalaman Havaalanı Sarıgerme vip ulaşım hizmetlerimiz hakkında web sitemizden veya operasyonumuzu arayarak 7 /24 bilgi alabilirsiniz.
 • Havalimanı Sarıgerme Transfer ücretlerimizi web sitemizden inceleyerek 7 /24 Rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Konforlu ve rahat edeceğiniz transfer hizmetini Dalaman Havalimanı Transfer hizmetiyle alabilirsiniz.
 • Alacağınız Dalaman Havaalanı Sarıgerme özel vip Transfer hizmeti sayesinde hem bütçenize uygun transfer hizmetinden yararlanır hem de konforlu ulaşım araçlarımızla istediğiniz noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Dalaman Sarıgerme Transfer Hizmeti ile Havalimanında herhangi bir bekleme yapmadan direk gidecek olduğunuz konuma güvenli konforlu ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Sarıgerme Dalaman Havalimanı Transferlerimizde herhangi bir bekleme yapmadan konforlu güvenli ve rahat bir şekilde ulaşım hizmeti sağlıyoruz.
 • 7/24 müşteri hizmetlerimizden rezervasyon yaptırarak istediğiniz araç ile rezervasyon işlemlerinizi online gerçekleştirerek rahatlıkla Sarıgerme Özel Ulaşım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
 • Havalimanında uçaktan indikten sonra konaklama yerine gitmek için Dalaman Havalimanı Özel transfer hizmetlerinden yararlanarak hızlı güvenli konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Dalaman Havaalanı Özel Transfer Hizmetleri ile havalimanından herhangi bir bekleme yapmadan direk gidecek olduğunuz konuma güvenli konforlu ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Sarıgerme taxi ulaşım hizmetleri ile gidecek olduğunuz konuma hızlı güvenli ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz.

Rezervasyon